لیست قیمت انواع زعفران در سال 1402

آنچه در این مقاله می خوانید...

اقسام زعفران:انواع زعفران در بازار:زعفران دختر پیچ چیست؟قدرت رنگ دهی زعفران: بهترین نوع زعفران برای صادرات:قیمت زعفران یک گرمی قائنات:قیمت روز زعفران تربت حیدریه 1402:قیمت زعفران در ترکیه:قیمت زعفران قائنات امسالی:قیمت زعفران کیلویی در مشهد:نگین زعفران:پیش بینی قیمت زعفران در سال 1403:
لیست قیمت انواع زعفران در سال

جدیدترین لیست قیمت انواع زعفران در سال 1402 کدام است؟ پیش بینی قیمت زعفران در سال 1402 چگونه است؟ بهترین زمان خرید زعفران چه زمانی است؟

قیمت زعفران کیلویی و فله

اقسام زعفران:

همه انواع زعفران از گل زعفران بدست می آید. پس از برداشت گل زعفران اقدام به جداسازی کلاله های زعفران از سایر اجزای گل می شود.

بسته به نحوه جدا کردن خامه زعفران از کلاله های قرمز رنگ، اقسام زعفران بدست می‌آید.

انواع زعفران شامل زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین می‌باشند. به ترتیبی که گفته شد از درصد خامه یا سفیدی زعفران کم می‌شود. بطوریکه زعفران نگین، زعفرانی تمام قرمز می باشد.

انواع زعفران در بازار:

اگر سری به بازار زعفران زده باشید می بینید که زعفران با نام های مختلف و در بسته بندی های متنوع به فروش می رسد.

انواع زعفران در بازار با نام‌های مختلف توسط شرکت های متفاوت عرضه می شود.

به عنوان مثال زعفران قائنات، زعفران مشهد، زعفران گناباد، زعفران تربت حیدریه و یا نام برندهایی مانند زعفران بهرامن، زعفران سحرخیز و… انواع بسته بندی های زعفران نیز متفاوت بوده و در بسته بندی های پاکتی، خاتم، آذین، اطلسی، گوهر و انواع پک های کادویی عرضه می‌شود.

تنوع در نوع زعفران، درجه کیفیت آن و نوع بسته‌بندی و برندهای مختلف باعث شده قیمت‌های متفاوتی نیز در بازار برای زعفران وجود داشته باشند.

برای اطلاع از لیست قیمت انواع زعفران می توانید با ما تماس بگیرید

زعفران دختر پیچ چیست؟

زعفران دخترپیچ

حتما نام زعفران دخترپیچ را شنیده اید. نام دیگر زعفران دخترپیچ، زعفران دسته است. آیا می‌دانید زعفران دخترپیچ چیست و چگونه به وجود می آید؟

این نوع زعفران اصلی ترین و پایه ترین نوع زعفران است. سایر انواع زعفران از آن به دست می آید.

درواقع زعفرانی که کشاورزان بعد از برداشت گلهای زعفران از مزرعه تولید می‌کنند زعفران دختر پیچ است.

در این نوع زعفران بعد از اینکه گلبرگ های بنفش رنگ زعفران جدا شد هیچ قسمت سفیدی از قرمزی جدا نمیشود و زعفران به همان صورت ابتدایی مرتب روی هم چیده شده و خشک می شود.

بعد از خشک شدن زعفران آن را با یک نخ دور هم می پیچند. به خاطر اینکه این کار بیشتر توسط بانوان انجام میشود به آن زعفران دختر پیچ لقب داده اند.

قدرت رنگ دهی زعفران:

کیفیت زعفران به قدرت رنگی آن مربوط می‌شود. برای خریداران قدرت رنگ دهی زعفران بسیار مهم است. گلهای زعفران سه کلاله قرمز رنگ دارند که بعد از این که از سایر اجزای گل جدا می شود باید خشک شود. بیشترین قدرت رنگی زعفران بعد از برداشت و خشک شدن زعفران است.

با مرور زمان از قدرت رنگی زعفران کم می شود بنابراین زعفران امسالی از عطر و بویی بیشتر و قدرت رنگی بالاتری برخوردار است. به یک نکته مهم باید توجه داشته باشید و آن اینکه کلاله زعفران بلافاصله پس از حل شدن در آب نباید بلافاصله رنگ بدهد. اگر این اتفاق بیفتد یعنی زعفران رنگ تقلبی دارد.

شرکت ما به عنوان تولید کننده زعفران افتخار دارد زعفران امسالی  و اصل قائنات را در مقادیر عمده به سراسر کشور ارسال نماید.

برای خرید زعفران اعلا و اطلاع از لیست قیمت انواع زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

بهترین نوع زعفران برای صادرات:

بهترین زعفران برای صادرات

حتما شما هم متوجه اختلاف قیمت فروش زعفران در بازار شده اید. به راستی چرا قیمت زعفران در جاهای مختلف با همدیگر فرق دارد؟!

نوع و کیفیت زعفران اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت زعفران می باشد.

بهترین نوع زعفران برای صادرات کدام است؟

طبق توضیحاتی که قبلا داده شده هر چقدر در صد خامه زعفران کمتر باشد، قیمت زعفران بیشتر است. بنابراین زعفران نگین، گران قیمت ترین و بهترین زعفران محسوب می شود.

البته توجه داشته باشید که هر کدام از انواع زعفران درجه کیفیت های مختلف دارند. بنابراین زعفران سرگل ممتاز با زعفران سرگل صادراتی از نظر کیفیت متفاوت بوده و قیمت هر کدام نیز متفاوت خواهد بود.

قیمت زعفران یک گرمی قائنات:

قیمت زعفران یک گرمی قائنات

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در جستجو قیمت زعفران یک گرمی قائنات هستید باید به چند نکته توجه کنید. اینکه صرفا نام زعفران قائنات نمی تواند قیمت آن را مشخص کند.

آنچه که قیمت زعفران را مشخص می کند نوع زعفران است. بنابراین اینکه زعفران سرگل باشد یا نگین یا پوشال یا دسته قیمت آن را متفاوت خواهد کرد.

دومین نکته این است که نوع بسته بندی زعفران روی قیمت آن تاثیر گذار است بنابراین قیمت زعفران یک گرمی در بسته بندی خاتم با قیمت یک گرم زعفران بسته بندی شده پاکتی متفاوت خواهد بود.

قیمت روز زعفران تربت حیدریه 1402:

زعفران در استان های زیادی کاشت می شود اما زعفران قائنات و زعفران تربت حیدریه مرغوبترین انواع زعفران در ایران هستند که طرفداران زیادی نیز دارد.

در استان خراسان رضوی واقع است و بیشترین میزان تولید زعفران را در بین شهرستان های این استان دارد.

در آبان ماه 1402 به دلیل خشکسالی‌ها و کمبود بارندگی با افت تولید گل زعفران در تربت حیدریه و توابع مواجه بودیم. کاهش عرضه زعفران امسالی به بازار سبب افزایش چشمگیر قیمت زعفران تریت حیدریه در آبان ماه ۱۴۰۲ شد.

برای اطلاع از لیست قیمت روز زعفران 1402 می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران در ترکیه:

صادرات زعفران به ترکیه به صورت چمدانی نیز انجام می شود. به خاطر نزدیک بودن مسافت ترکیه تا ایران و همچنین عدم نیاز به ویزا برای سفر به این کشور صادرات چمدانی زعفران به ترکیه زیاد است.

بسیاری از افراد هنگام مسافرت به ترکیه تمایل دارند مقداری زعفران با خود به همراه ببرند برای همین قیمت زعفران در ترکیه برای بسیاری از افراد مورد سوال است. باید توجه داشته باشید که قیمت فروش زعفران در ترکیه با قیمت خرید آن متفاوت است.

به عنوان مثال اگر قیمت هر گرم زعفران 15 لیر باشد نباید انتظار داشته باشید با این قیمت زعفران شما را خریداری کنند یعنی قیمت خرید زعفران از شما کمتر از قیمت فروش زعفران در ترکیه خواهد بود.

قیمت زعفران قائنات امسالی:

قیمت زعفران قائنات

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم نام زعفران قائنات تعیین کننده قیمت‌ها نخواهد بود. شما باید نوع زعفران و درجه کیفیت آن را مشخص کنید چرا که هر کدام از انواع زعفران قیمت‌های متفاوتی دارند.

از طرفی زعفران در وزن های مختلف با بسته بندی های متفاوت عرضه می شود بنابراین ارائه قیمت برای تمامی انواع زعفران در بسته بندی های مختلف در این مطلب نمی گنجد.

برای اطلاع از لیست قیمت زعفران قائنات می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران کیلویی در مشهد:

برای بسیاری از افراد که با زعفران سر و کار دارند قیمت زعفران کیلویی در مشهد اهمیت دارد. شما می توانید قیمت هر کیلو زعفران را از طریق سایت ما و این مطلب بررسی کنید.

توجه داشته باشید در صورت خرید زعفران در مقادیر کمتر از یک کیلوگرم و یا بسته بندی شده طبیعتاً قیمت ها متفاوت خواهد بود.

مجموعه زعفران خراسان یکی از بزرگترین تولید کنندگان زعفران است.

با توجه به اینکه مجموعه ما در منطقه قاین، خراسان و مشهد مزرعه کشاورزی دارد، بنابراین شما می توانید انواع زعفران بدون واسطه و به طور مستقیم از کشاورزان ما تهیه کنید.

برای اطلاع از لیست قیمت انواع زعفران در مشهد می توانید تماس بگیرید.

انواع زعفران فله و کیلویی

نگین زعفران:

بهترین نوع زعفران نگین است چرا که از قدرت رنگ دهی بالاتری نسبت به سایر انواع زعفران برخوردار است و در آن سفیدی نیز وجود ندارد. بنابراین قیمت زعفران نگین بالاتر از سایر انواع زعفران است.

البته توجه داشته باشید که درجه کیفیت های زعفران نگین متفاوت است به عنوان مثال در زعفران شبه نگین ممکن است مقدار اندکی سفیدی نیز وجود داشته باشد.

پیش بینی قیمت زعفران در سال 1403:

پیش بینی قیمت زعفران

هر ساله بعد از فروردین ماه قیمت زعفران افزایش می یابد زیرا زعفران هایی که از کشاورزان خریداری می شود، بسته بندی و صادر می شود.

بسته به تقاضای شرکت ها و کشورهای وارد کننده زعفران؛ قیمت زعفران در ماه های اخیر با تغییراتی مواجه خواهد بود. چنانچه تقاضا برای خرید زعفران افزایش یابد امکان افزایش قیمت زعفران وجود دارد.

در آبان سال 1402 به دلیل کاهش شدید تولید گل زعفران و کاهش عرضه زعفران به بازار؛ قیمتها افزایش چشمگیر داشت.

قیمت زعفران بستگی به تقاضای بیشتر شرکت های زعفران دارد. اگر کشاورز زعفران خود را به بازار عرضه نکند و از طرفی تقاضای زعفران از طرف شرکت ها زیاد شود باعث ادامه روند افزایش قیمت زعفران می شود.

بنابراین پیش بینی افزایش قیمت زعفران در سال 1403 نیز وجود دارد.

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای نامی
شماره تلفن زعفران خراسان شماره موبایل: 09153363948
واتس آپ زعفران خراسان واتس آپ: 09153363948
کانال تلگرام زعفران خراسان تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت روز زعفران فروشگاه خراسان

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی68 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران نگین65 میلیون تومان
زعفران سرگل59 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
اقای نامی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای نامی

اقای نامی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا تماس بگیرید.

پیام در واتساپ