زعفران پوشال معمولی و قیمت زعفران مثقالی

آیا می خواهید از قیمت زعفران پوشال معمولی و قیمت زعفران مثقالی مطلع شوید؟ زعفران پوشال معمولی چه تفاوتی با زعفران پوشال قلمدار دارد؟ نحوه صادرات زعفران پوشال چگونه است؟ سود صادرات زعفران پوشال چقدر است و بهترین زعفران برای صادرات کدام است؟

 قیمت یک مثقال زعفران در سال 98 نمودار قیمت زعفران نگین قیمت زعفران یک گرمی قائنات

در ادامه درباره پاسخ هر کدام از سوالات صحبت خواهیم کرد.

تفاوت انواع زعفران در چیست؟

درتقسیم بندی زعفران چهار دسته اصلی شامل زعفران دسته، زعفران پوشال، زعفران سرگل، زعفران نگین وجود دارد و بقیه انواع زعفران در زیرمجموعه‌های این دسته ها قرار می گیرند.

در اینجا مشخصات هر کدام از انواع زعفران را شرح نمی دهیم اما یک قانون کلی را می گوییم تا بتوانید به کمک آن تفاوت بین انواع زعفران را تشخیص دهید.

اساس تقسیم بندی زعفران، میزان سفیدی موجود در زعفران است. به ترتیبی که در بالا گفته شده از میزان سفیدی موجود در زعفران کم می شود بطوری که زعفران نگین تمام قرمز و فاقد سفیدی است.

زعفران پوشال چه زعفرانی است؟

 زعفران پوشال قیمت زعفران پوشال

زعفرانی است که علاوه بر قرمزی؛ ۱ تا ۳ میلیمتر سفیدی هم دارد اما این سفیدی نشانه ناخالصی زعفران نیست. در واقع موقع جدا کردن قرمزی از سفیدی چون اتصال سه رشته کلاله باقی می ماند مقدار ناچیزی سفیدی در انتهای کلاله ها باقی می ماند.

بسته به کیفیت، زعفران پوشال به دو نوع زعفران پوشال معمولی و پوشال قلمدار تقسیم بندی می شود.

رشته های زعفران پوشال معمولی ریزتر و ظریف‌تر است در حالی که زعفران پوشال قلمدار، قلم درشت تر و با کیفیت تر می باشد.

صادرات زعفران پوشال:

 صادرات زعفران پوشال زعفران پوشال قلمدار

اتصال کلاله ها در زعفران پوشال دلیلی بر اصل بودن زعفران است و چون احتمال تقلب در این نوع زعفران وجود ندارد بسیاری از افراد ترجیح می دهند زعفران پوشال را خریداری کنند.

از طرفی وجود سفیدی در زعفران پوشال سبب پایین آمدن قدرت رنگ دهی آن نسبت به زعفران سرگل و نگین می‌شود. بنابراین کشور هایی که قدرت رنگ دهی زعفران برایشان ملاک است این نوع زعفران را زیاد مصرف نمی‌کنند با این وجود در کشورهای حوزه خلیج فارس، زعفران پوشال طرفداران زیادی دارد.

سود صادرات زعفران چند است؟

 سود صادرات زعفران صادرات زعفران

صادرات زعفران قوانین خاص خود را دارد. برای محاسبه سود صادرات زعفران باید اخذ مجوزها، هزینه های گمرکی و ترخیص در کشور مقصد را در نظر گرفت.

هزینه‌های صادرات بسته به نوع و حجم زعفران صادراتی و درصد تعرفه‌های کشور مقصد متفاوت است. شما می توانید با کم کردن این هزینه ها از قیمت فروش زعفران در خارج از کشور، سود خالص حاصل از صادرات زعفران را به دست آورید.

قیمت هر کیلو زعفران به دلار سال 2021:

 قیمت هر کیلو زعفران به دلار قیمت جهانی زعفران به روز قیمت زعفران کیلویی 98

اگر بخواهید زعفران را صادر کنید با نرخ دلار محاسبه خواهد شد. گرچه بسیاری از تاجران کارت های اجاره ای برای صادرات استفاده می کنند و صادرات زعفران به کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان با قیمت ریال فروخته می شود.

قیمت دلار در کشور ثابت نیست بنابراین قیمت زعفران به دلار نیز عدد ثابتی نخواهد بود. از طرفی قیمت زعفران در هر کشوری متفاوت است به عنوان مثال قیمت زعفران در کشورهای اروپایی تا 10 برابر قیمت زعفران در داخل ایران است.

قیمت زعفران در سال 2021 در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ دنیا مانند فروشگاه وال مارت آمریکا تا 91 میلیون تومان هم رسید. قیمت هر گرم زعفران در این فروشگاه حدود 18 دلار بوده است.

علل این تفاوت قیمت نوسانات بهای ارز است که باعث می شود نرخ برابری ارز برای زعفران هر ساله شکاف بیشتری را بین قیمت زعفران در بازار داخل و خارج ایجاد کند.

قیمت هر گرم زعفران پوشال:

 قیمت هر گرم زعفران قیمت زعفران اعلا قیمت یک مثقال زعفران قائنات

زعفران گرانترین ادویه جهان است و ایران پایتخت کشت زعفران می باشد. قیمت زعفران در ایران در بازارهای خرید و فروش زعفران متفاوت است.

علت تفاوت قیمت زعفران در بازارهای داخلی چیست؟

  • نوع زعفران
  • کیفیت زعفران
  • آنالیزهای انجام شده روی زعفران
  • برند و مارک زعفران
  • نوسانات ارز
  • حجم خرید زعفران
  • میزان تقاضا و عرضه

معمولاً شرکت ها و مراکز پخش زعفران با نام تجاری خودشان و بسته بندی های مخصوص خودشان؛ زعفران را عرضه می کنند.

تنوع بسته بندی ها و جنس ظروف بسته بندی روی قیمت زعفران اثر گذار است.

در فروش عمده زعفران نیز آزمایشاتی روی زعفران انجام میشود که نتیجه آن به صورت برگ آنالیز زعفران به مشتری ارائه می شود. هزینه آزمایشات و آنالیز های انجام شده روی قیمت زعفران صادراتی موثر خواهد بود.

چنانچه قصد خرید زعفران در مقادیر گرمی یا کیلویی را دارید، قیمت زعفران گرمی با قیمت زعفران کیلویی متفاوت خواهد بود. برای خرید زعفران پوشال معمولی و قیمت زعفران مثقالی می توانید تماس بگیرید.

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

درباره مدیر سایت

همچنین ببینید

قیمت زعفران نگین ممتاز

قیمت زعفران نگین ممتاز سال 1400

آیا می خواهید از لیست قیمت زعفران نگین ممتاز سال ۱۴۰۰ مطلع شوید؟ آیا میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
نیاز به کمک دارید؟