قیمت زعفران سرگل امروز آپدیت روزانه

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با زعفران سرگل:قیمت زعفران سرگل چگونه تعیین می شود؟قیمت زعفران کیلویی امروز چقدر است؟نمودار قیمت زعفران:تعیین قیمت زعفران مثقالی:قیمت روز زعفران تربت حیدریه چند است؟قیمت زعفران در سال 1402:قیمت لحظه ای زعفران چگونه تعیین می شود؟
قیمت زعفران سرگل امروز آپدیت روزانه

قیمت زعفران سرگل امروز چقدر است؟ قیمت زعفران یک گرمی قائنات هم اکنون چقدر است؟ خرید عمده زعفران به صورت فله و بسته بندی شده با قیمت مناسب از کجا امکان پذیر است؟

 قیمت زعفران کیلویی امروز قیمت روز زعفران در بورس قیمت زعفران گرمی

آشنایی با زعفران سرگل:

زعفران سرگل به معنای رشته بریده می باشد که اشاره به نحوه تولید آن دارد.

زعفران سر گل از جدا شدن قسمت خامه سفید رنگ زعفران از کلاله های زعفران دسته و پوشال به دست می آید. بعد از جدا کردن خامه از کلاله ها؛ زعفرانی تمام تمام بدست می‌آید که به آن زعفران سرگل می گویند.

قیمت زعفران سرگل چگونه تعیین می شود؟

قیمت زعفران سرگل

از نظر قیمت، زعفران سر گل دومین رتبه را در نمودار قیمت زعفران دارد. یعنی پس از زعفران نگین، قیمت زعفران سرگل بالاتر از سایر انواع زعفران است.

نمودار قیمت زعفران به ترتیب کاهش قیمت عبارت است از زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال، زعفران دسته.

البته توجه داشته باشید که آنچه قیمت زعفران را تعیین می کند کیفیت آن است. به عنوان مثال قیمت یک گرم زعفران سرگل ممتاز از قیمت یک گرم زعفران سرگل صادراتی پایین‌تر است چرا که کیفیت زعفران سرگل صادراتی بالاتر می باشد.

شاید بپرسید کیفیت زعفران را چه چیزی تعیین می کند؟ به زبان ساده تر از کجا بفهمیم کدام زعفران مرغوب تر و بهتر است؟

بصورت یک قانون کلی هر چقدر خامه موجود در زعفران کمتر و کیفیت کلاله قرمز رنگ بالاتر باشد، قیمت‌ زعفران بیشتر خواهد بود.

سوال اینجاست که کیفیت کلاله ها چگونه مشخص میشود؟

طول و ضخامت کلاله ها تعیین کننده کیفیت آن می باشد. هر چقدر کلاله ها ضخیم تر و به اصطلاح قلم درشت تر باشد و رشته های شکسته شده در زعفران وجود نداشته باشد، کیفیت کلاله ها بالاتر و قیمت زعفران بیشتر خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت زعفران سرگل امروز می توانید با ما ارتباط بگیرید.

قیمت زعفران کیلویی امروز چقدر است؟

قیمت زعفران کیلویی امروز

خریداران زعفران دو گروه هستند مشتریهای کوچک و مشتری های بزرگ. مشتری های کوچک معمولاً زعفران را در مقادیر گرمی و برای مصارف خانگی و غذایی استفاده می کنند.

مشتری های بزرگ یا همان خریداران عمده زعفران؛ زعفران را در مقادیر کیلویی و برای مصارف صنعتی خریداری می‌کنند. قیمت زعفران کیلویی به صورت بسته بندی شده و فله متفاوت است.

معمولاً در خرید عمده زعفران؛ آن را به صورت فله ای و فاقد بسته بندی خریداری می‌کنند تا مقرون به صرفه باشد.

نمودار قیمت زعفران:

نمودار قیمت زعفران در بازه‌های زمانی متفاوت سیر نزولی یا کاهشی داشته است. به عنوان مثال در فصل برداشت زعفران به دلیل اینکه میزان تولید زعفران و عرضه آن به بازار زیاد است، نمودار قیمت زعفران کاهشی میشود. هنگامی که تقاضای خرید زعفران زیاد باشد و عرضه آن به بازار کم شده باشد نمودار قیمت زعفران افزایشی می شود.

برای اطلاع از قیمت زعفران امروز می توانید با ما ارتباط بگیرید.

تعیین قیمت زعفران مثقالی:

قیمت زعفران مثقالی

زعفران به صورت گرمی و مثقالی اندازه‌گیری می‌شود و هنوز هم بسیاری از افراد زعفران را به صورت مثقالی خریداری می‌کنند. قیمت زعفران مثقالی برایشان مهم است هر مثقال زعفران معادل۴.۶۱ گرم زعفران است.

بسته به اینکه زعفران در چه نوع ظرفی بسته بندی شود و نوع زعفران چه باشد قیمت یک مثقال زعفران متفاوت است.

قیمت روز زعفران تربت حیدریه چند است؟

حتماً نام زعفران تربت حیدریه را شنیده‌اید. شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی واقع است و بزرگترین تولید کننده زعفران در این استان است.

به همین دلیل قیمت زعفران تربت حیدریه برای بازاریان مهم است. قیمت زعفران تربت حیدریه نیز نرخ ثابتی ندارد و روزانه تغییر میکند. برای اطلاع از قیمت زعفران سرگل امروز می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران در سال 1402:

قیمت زعفران در سال۹۹

قیمت زعفران در سال 1402 تحت تاثیر عوامل زیادی قرار گرفته است. با دور شدن از فصل برداشت زعفران یعنی نیمه اول سال جدید به علت کم شدن میزان عرضه زعفران به بازار؛ معمولا قیمت زعفران بیشتر می شود.

همانطور که می دانید زعفران محصولی صادراتی است بنابراین میزان صادرات زعفران روی قیمت آن تاثیر گذار است. تا زمان باز شدن مسیر صادرات نمی توان قیمت دقیقی برای زعفران مشخص کرد.

در سال 1400 به دلیل کاهش شدید تولید گل زعفران و کاهش عرضه زعفران به بازار؛ قیمتها افزایش چند برابری نسبت به سال 99 داشته است. قیمت زعفران در سال 1401 تغییرات چندانی نسبت به سال قبل نداشت.

در سال 1401 بعد از فصل برداشت در آذر ماه برخلاف سالهای قبل شاهد کاهش قیمت زعفران بوده ایم. به علت تعطیلی بازار ها در خارج کشور به مناسبت کریسمس بازار صادرات زعفران در حالت رکود به سر برد.

کاهش تقاضای خرید در بازار جهانی و افزایش عرضه زعفران به بازار داخل از عوامل کاهش قیمت زعفران در اواخر سال 1401 بود.

علی‌رغم افزایش نرخ تورم و افزایش قیمت اکثر کالاها در کشور اما بازار زعفران نوسانات قیمتی چندانی نداشت. در بهار ۱۴۰۲ بر خلاف پیش بینی ها؛ شاهد افزایش قیمت زعفران نبودیم.

تغییر روند قیمتها بستگی به میزان عرضه و تقاضای زعفران خواهد داشت. چنانچه عرضه محصول به بازار کم شود و همزمان تقاضای خرید زعفران در بازار داخل و خارج افزایش یابد احتمال افزایش قیمت زعفران وجود دارد.

با توجه به فاصله گرفتن از فصل برداشت عرضه زعفران به بازار و موجودی آن رفته رفته؛ کم می‌شود.

قیمت لحظه ای زعفران چگونه تعیین می شود؟

 قیمت امروز زعفران قیمت زعفران مثقالی

اگر قصد خرید عمده زعفران سرگل و یا هر نوع زعفران دیگری را دارید حتماً در جستجو قیمت روز زعفران هستید. حتما شما هم می خواهید بدانید قیمت لحظه ای زعفران چگونه تعیین می شود؟

همانطور که می‌دانید نوسانات قیمت زعفران، در بازار خرید و فروش زعفران زیاد است. میزان عرضه و تقاضای زعفران به بازار توسط کشاورز، میزان صادرات زعفران، نوسانات قیمت ارز در کشور، روابط بین کشورها و فاصله از فصل برداشت زعفران از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت زعفران هستند.

بنابراین قیمت امروز زعفران با قیمت روز قبل ممکن است تفاوت داشته باشد. با پیگیری روند قیمت ها می توانید در بهترین بازه ی زمانی اقدام به خرید زعفران نمایید. برای اطلاع از قیمت زعفران امروز می توانید با ما تماس بگیرید.

خرید زعفران درجه یک را از فروشگاه ما تجربه کنید. مطمئن باشید مشتری همیشگی ما خواهید شد.

قیمت روز زعفران

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی42 میلیون تومان
زعفران نگین40 میلیون و 500 هزار تومان
زعفران سرگل38 میلیون و 500 هزار تومان
زعفران پوشال36 میلیون و 500 هزار تومان
امین بدیعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران خراسان شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *