گروه زعفران خراسان شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت روز زعفران نگین پوشال فله ای در مشهد

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با انواع زعفران:قیمت گل زعفران امسال:قیمت ریشه زعفران امروز در مشهد:بازار زعفران استان خراسان رضوی:آخرین اخبار قیمت زعفران:قیمت روز هر کیلو زعفران در مشهد سال 1401:قیمت روز زعفران تربت جام:قیمت روز زعفران سرایان:قیمت زعفران سرگل فله:قیمت زعفران فله در مشهد چقدر است؟قیمت زعفران امروز کاشمر:نمودار قیمت زعفران چیست؟خرید زعفران فله ای:
قیمت روز زعفران نگین پوشال فله ای در مشهد

قیمت روز زعفران نگین پوشال فله ای در مشهد چقدر است؟ تفاوت زعفران پوشال و نگین در چیست؟ قیمت هر کیلو زعفران فله چقدر است؟

قیمت لحظه ای‌ زعفران در مشهد قیمت لحظه ای زعفران نگین قیمت روز زعفران در مشهد

آشنایی با انواع زعفران:

زعفران بر اساس میزان سفیدی همراه کلاله ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود. انواع زعفران به ترتیب کاهش میزان خامه یا سفیدی عبارتند از زعفران دسته، زعفران پوشال، زعفران سرگل، زعفران نگین.

زعفران دسته:

پایه ای ترین نوع زعفران است. همه بخش خامه زعفران بهمراه کلاله قرمز رنگ متصل می‌باشد. کلاله های سه شاخه که متصل هستند به طور مرتب روی هم قرار گرفته و خشک می‌شود. چیزی که نهایت بدست می‌آید، زعفران دسته است.

زعفران پوشال:

با جدا کردن سفیدی از زعفران دسته به دست می‌آید اما همچنان سه شاخه به هم متصل هستند. زعفران پوشال 1 تا 3 میلیمتر سفیدی وجود دارد.

زعفران سرگل:

اگر سفیدی زعفران دسته و پوشال را به طور کامل از کلاله ها جدا کنند به طوری که سه شاخه زعفران از همدیگر جدا شود، زعفران سرگل بدست می‌آید.

زعفران نگین:

همانند زعفران سرگل، زعفرانی تمام قرمز است. تفاوت زعفرانی نگین با زعفران سرگل در نحوه تولید آن و کیفیت رشته‌های زعفران می باشد. زعفران نگین در همان ابتدا که زعفران تازه و مرطوب است، سفیدی را از کلاله ها جدا می کنند بنابر این کلاله‌ها خرد و شکسته نمی‌شوند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار خواهند بود.

قیمت گل زعفران امسال:

قیمت گل زعفران امسال

گل زعفران کیفیت های متفاوتی دارد. کلاله های قرمز رنگ داخل گلبرگهای بنفش هرچقدر ضخیم تر باشند زعفرانی که از آن به دست می‌آید مرغوب تر خواهد بود.

این که رنگ کلاله قرمز رنگ تیره یا روشن باشند نیز در کیفیت زعفرانی که به دست می‌آید تاثیرگذارند. بنابراین بسته به کیفیت گل زعفران، قیمت گل زعفران متفاوت خواهد بود.

با شروع فصل برداشت زعفران و عرضه گل زعفران به بازار؛ قیمت گل زعفران تعیین می شود. 

قیمت گل زعفران براساس بازدهی و قیمت روز سرگل زعفران بدست می آید.

نکات مهم هنگام خرید گل زعفران:

  • هرچه گل زعفران پژمرده تر باشد بازدهی بیشتری دارد
  • غنچه گل زعفران ماندگاری بیشتری دارد
  • گل زعفران باران خورده سریع باید به اصطلاح پر شود
  • بهترین گل زعفران متعلق به شهرهای تربت و قائنات است

قیمت ریشه زعفران امروز در مشهد:

قیمت ریشه زعفران امروز در مشهد

منظور از ریشه زعفران، قسمت سفید رنگ زعفران است که به انتهای کلاله های قرمز رنگ متصل است. ریشه زعفران رنگ نداشته و از آن تنها به خاطر عطر و بو استفاده می شود. قیمت ریشه زعفران امروز در مشهد کیلویی 3 میلیون تومان بوده است. 

بازار زعفران استان خراسان رضوی:

در بسیاری از شهرستان های استان خراسان رضوی، زعفران کاشت میشود. تربت حیدریه، تربت جام، کاشمر و گناباد از جمله شهرستانهای این استان هستند که میزان تولید زعفران در آن زیاد است.

زعفرانی که از مزارع سراسر شهرستانهای استان برداشت می شود توسط کشاورزان به بازارهای بزرگتر از جمله بازار زعفران مشهد برده شده و در آنجا به فروش می رسد. به همین دلیل بازار بزرگ مشهد یکی از مراکز خرید و فروش عمده زعفران در کشور محسوب می شود.

آخرین اخبار قیمت زعفران:

بسیاری از افراد که در حوزه خرید و فروش زعفران کار‌میکنند آخرین اخبار قیمت زعفران برایشان بسیار مهم است. به عنوان مثال کشاورزانی که قصد فروش محصول خود را دارند می‌خواهند در بهترین‌بازه ی زمانی زعفران خود را بفروشند تا سود بیشتری کنند.

صادرکنندگان زعفران نیز با پیگیری اخبار قیمت زعفران می خواهند زعفران را با قیمت ارزان خریداری کرده و با فروش آن با قیمت بالاتر در تجارت زعفران سود بیشتری به دست آورند. شما از طریق سایت ما می توانید از آخرین تغییرات قیمت زعفران مطلع شوید.

قیمت روز هر کیلو زعفران در مشهد سال 1401:

قیمت روز هر کیلو زعفران در مشهد سال 99

همانطور که گفتیم بازار مشهد یکی از بهترین مراکز فروش عمده زعفران در کشور است .زعفران در مشهد به صورت فله و بسته بندی با برندهای مختلف عرضه می شود.

از آنجا که نوسانات قیمت خرید و فروش زعفران زیاد است قیمت روز زعفران در مشهد تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت روز زعفران سال 1400 میتوانید با ما تماس بگیرید.

قیمت روز زعفران تربت جام:

زعفران در تربت جام به میزان بسیار بالا و مرغوب تولید می‌شود. در این منطقه زعفران به صورت اصل و مرغوب تولید می‌شود و عمدتاً تولیدات زعفران این منطقه با تلفیق سنت و مدرنیته انجام میشود.

خرید زعفران تربت جام برای تامین سفارشات صادراتی به مقصد های کشور های اروپایی انجام می شود بنابراین قیمت زعفران تربت جام برای بسیاری از خریداران زعفران مهم است.

قیمت روز زعفران سرایان:

زمانی که قصد خرید زعفران را دارید برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با واحد فروش ما تماس گرفته و از آخرین اخبار قیمت زعفران مطلع شوید.

زعفران سرایان از انواع مرغوب زعفران تولید شده در خراسان جنوبی می باشد. شهرستان سرایان بیش از سه هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران دارد.

در سال گذشته حدود ۱۲ تن زعفران از سرایان برداشت شده است. زعفران سرایان به دلیل برداشت گل زعفران قبل از طلوع آفتاب از کیفیت بالایی از نظر عطر و بو و قدرت رنگی برخوردار است.

قیمت زعفران سرگل فله:

قیمت زعفران سرگل فله

قیمت زعفران فله بسته به زمان خرید زعفران، نوع و درجه کیفیت زعفران تعیین می شود. معمولاً در خرید زعفران فله ای قیمت آن به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

بهتر است زعفران به صورت عمده از کشاورز خریداری شود تا دست دلالان و سودجویان کوتاه شده و از کشاورزان نیز حمایت شود. فروشگاه ما افتخار می‌کند که خود کشاورز بوده و در زمینه کاشت و تولید زعفران فعالیت دارد. خرید زعفران فله ای معمولاً توسط بازرگانان و تجار در جهت صادرات به خارج از کشور و همچنین برای مصارف هتل ها و رستوران ها صورت می گیرد.

زعفران سرگل به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسبی که دارد از پرمصرف ترین انواع زعفران در ایران است. برای اطلاع از قیمت زعفران سرگل فله می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران فله در مشهد چقدر است؟

بازار بزرگ امام رضا علیه السلام در مشهد یکی از بزرگترین بازار زعفران در خراسان است که در حوزه خرید و فروش های زعفران در مشهد می باشد .خرید و فروش های عمده زعفران نیز در این بازار انجام می شود.

قیمت زعفران فله در مشهد به صورت روزانه است و هر روز نوسان کم یا زیادی خواهد داشت. قیمت گلهای زعفران در صورتیکه در وزنهای ۱۰ کیلوگرم و بالاتر باشد بسیار ارزان تر محاسبه می شود اما چنانچه قصد خرید زعفران در مقادیر گرمی را داشته باشید قیمت زعفران گران‌تر محاسبه خواهد شد.

لیست قیمت زعفران فله ای بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید ممکن است تغییر کرده باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت لحظه ای زعفران می توانید الان تماس بگیرید.

قیمت زعفران امروز کاشمر:

قیمت زعفران امروز

شهرستان کاشمر در ۲۴۹ کیلومتری مشهد و ۸۰ کیلومتری تربت حیدریه واقع است. در بین شهرهای استان خراسان رضوی کاشمر رتبه سوم را دارد.

وجود ۸ هزار هکتار زمین زراعی زعفران در کاشمر باعث شده تولید زعفران کاشمر حدود ۲۵ تن در سال باشد به همین دلیل قیمت روز زعفران کاشمر برای افرادی که در بازار زعفران کار می کنند بسیار مهم است.

شرایط آب و هوایی کاشمر باعث شده زعفران این منطقه مرغوب باشد و خریداران زعفران پیگیر روند قیمت زعفران کاشمر برای خرید باشند. قیمت هر گرم زعفران کاشمر به شرح زیر است:

  • قیمت هر گرم زعفران نگین 34 هزار تومان تا 37 هزار تومان 
  • قیمت هر گرم زعفران سرگل 32000 تومان تا 34500 تومان
  • قیمت هر گرم زعفران پوشال 30 هزار تومان تا 33000 تومان
  •  قیمت هر گرم زعفران دسته 27000 تومان

نمودار قیمت زعفران چیست؟

قیمت زعفران در سال 1398 نمودار قیمت زعفران نگین بازار زعفران استان خراسان رضوی مشهد

ارزش زعفران مربوط به کلاله های قرمز رنگ آن است. رنگ، عطر و طعم زعفران در کاروتنوئیدهای موجود در کلاله زعفران می باشد بنابراین هر چقدر کلاله های زعفران مرغوب تر و سفیدی هم کمتر باشد؛ قیمت‌زعفران بیشتر خواهد بود.

نمودار قیمت زعفران به ترتیب افزایش قیمت عبارت است از دسته، پوشال، سرگل، نگین.

برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با ما تماس بگیرید. قیمت زعفران مثقالی و قیمت هر گرم زعفران به شما ارائه خواهد شد.

خرید زعفران فله ای:

شما می توانید انواع زعفران را به صورت فله ای و بسته بندی شده با قیمت تولید و کیفیت اعلا از ما خریداری کنید.

ما عمده فروش زعفران هستیم و در زمینه فروش و صادرات زعفران فعالیت می کنیم. انواع زعفران را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در سراسر ایران و کشورهای مختلف جهان تقدیم شما می کنیم.

در سال 1400 به دلیل کاهش شدید تولید گل زعفران و کاهش عرضه زعفران به بازار؛ قیمتها افزایش چند برابری نسبت به سال 99 داشته است. برای اطلاع از قیمت روز زعفران فله می توانید با ما ارتباط بگیرید.

امین بدیعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران خراسان شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به کمک دارید؟