قیمت زعفران نگین امروز

آنچه در این مقاله می خوانید...

هر مثقال زعفران چند گرم است؟تغییرات قیمت زعفران در سال 1401:قیمت زعفران بهرامن:قیمت یک مثقال زعفران سحرخیز:زعفران نگین چیست؟زعفران نگین صادراتی چیست؟قیمت صد گرم زعفران:قیمت 4 گرم زعفران:قیمت یک مثقال زعفران سال 1402:قیمت لحظه ای زعفران نگین:قیمت یک مثقال زعفران بیرجند:قیمت یک مثقال زعفران نوین:خرید زعفران کیلویی و عمده:
قیمت زعفران نگین امروز

قیمت زعفران نگین امروز چقدر است؟ نوسانات قیمت زعفران سال جدید چگونه بوده است؟ علت تغییرات قیمت زعفران چیست؟ قیمت یک مثقال زعفران قائنات چقدر است؟

 تغییرات قیمت زعفران در سال ۹۸ قیمت زعفران امروز قیمت لحظه ای زعفران قیمت لحظه ای‌ زعفران در مشهد

هر مثقال زعفران چند گرم است؟

از آنجا که مثقال یکی از واحدهای قدیمی اندازه گیری زعفران است هنوز هم بسیاری از افراد نمی دانند هر مثقال زعفران چند گرم است؟

یک مثقال زعفران حدود چهار و نیم گرم زعفران است و به طور دقیق تر اگر بخواهیم بیان کنیم هر ۴.۶۰۸  گرم زعفران برابر یک مثقال زعفران است.

برای اندازه گیر زعفران در این مقادیر از ترازوهای بسیار دقیق و حساس که با آن طلا را وزن می کنند استفاده می شود تا بتوان تا دو رقم اعشار را اندازه‌گیری کرد.

تغییرات قیمت زعفران در سال 1401:

تغییرات قیمت زعفران در سال ۹۸

بازار خرید و فروش زعفران نوسانات زیادی دارد به همین دلیل قیمت زعفران امروز ثابت نیست و گاها لحظه ای نیز تغییر می‌کند.

زعفران محصولی گرانبهاست که پس از کالاهای نفتی یکی از مهمترین کالاهای صادراتی محسوب می‌شود. ایران عمده‌ترین صادر کننده این کالای گرانبها بوده و زعفران ایرانی به بیش از ۵۴ کشور دنیا صادر می شود.

درصد مالیات اخذ شده از صادرکنندگان، تعرفه های گمرکی، روابط بین کشورها همگی بر روی وضعیت صادرات تاثیرگذار است.

نوسانات ارز و دلار نیز بر قیمت زعفران تاثیرگذار است. افزایش نرخ ارز نسبت به دو سال گذشته موجب روی آوردن تجاری ایرانی به سمت زعفران شده همچنین کاهش نرخ خرید دلاری نیز اثر خود را در کاهش قیمت جهانی آن گذاشته است.

در چند ماه گذشته با افزایش نرخ ارز؛ قیمت ریالی زعفران نیز افزایش یافته و این موضوع موجب افزایش قیمت زعفران در بازار داخلی شده است.

برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت زعفران در سال 1401 می توانید هم اکنون با ما ارتباط بگیرید.

قیمت زعفران بهرامن:

در ایران شرکت های بسیاری در زمینه فروش زعفران فعالیت می کنند. شرکت بهرامن یکی از عرضه کنندگان زعفران میباشد که توانسته است با بسته بندی های زیبای زعفران و صادرات آن؛ از جایگاه خوبی در بازار زعفران برخوردار شود.

قیمت زعفران بهرامن بسته به درجه کیفیت و نوع بسته‌بندی آن متفاوت خواهد بود.

برخی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند آنچه تعیین کننده قیمت زعفران است، نام شرکت و برند عرضه کننده می باشد. برای همین بسیاری به اشتباه می پرسند زعفران بهرامن بهتر است یا زعفران سحرخیز؟

توجه داشته باشید این نام ها صرفاً اشاره به شرکت عرضه کننده زعفران دارد و هیچ ارتباطی به نوع و کیفیت زعفران ندارد.

قیمت یک مثقال زعفران سحرخیز:

سحرخیز یکی دیگر از مراکز فروش زعفران در ایران است. این شرکت نیز توانسته است با صادرات زعفران به خارج از کشور از شهرت خوبی برخوردار باشد. انواع زعفران با درجه کیفیت های مختلف در بسته بندی های سحرخیز عرضه می شود.

قطعاً قیمت یک مثقال زعفران سحرخیز را در کیفیت آن و نوع زعفران مشخص می کنند نه صرفاً نام برند آن.

به عنوان مثال قیمت یک مثقال زعفران سحرخیز در بسته بندی پاکتی با قیمت زعفران سحرخیز با بسته بندی پلی کریستال متفاوت است. همچنین قیمت هر مثقال زعفران سرگل سحرخیز با قیمت یک مثقال زعفران نگین سحرخیز متفاوت است.

بار دیگر هم یادآوری می کنیم که عامل اصلی تعیین کننده قیمت زعفران امروز؛ نوع زعفران و درجه کیفیت آن است نه صرفاً نام برند!

زعفران نگین چیست؟

 زعفران نگین مشخصات زعفران نگین زعفران نگین قائنات

یکی از سوال های پرتکرار مردم این است که زعفران نگین چیست؟

یکی از بهترین انواع زعفران که جزء پرفروش ترین انواع زعفران صادراتی می باشد، زعفران نگین است.

زعفران نگین به دلیل کیفیت بالایی که دارد بیشتر برای صادرات به خارج از کشور استفاده می‌شود. در ادامه درباره نحوه تولید زعفران نگین، تفاوت زعفران نگین با سایر انواع زعفران و قیمت زعفران نگین صادراتی صحبت خواهیم کرد.

اگر بلافاصله بعد از برداشت گل زعفران؛ کلاله های قرمز رنگ را از خامه سفید رنگ جدا کنند، زعفران نگین به دست می آید. تولید زعفران نگین پروسه‌ای زمان‌بر بوده و چون زعفرانی دستچین شده است از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و قیمت آن نیز از سایر انواع زعفران بالاتر است.

زعفران نگین صادراتی چیست؟

 زعفران نگین صادراتی

آیا می‌دانید منظور از زعفران نگین صادراتی چیست و چه تفاوتی با زعفران نگین دارد؟

زعفران نگین از نظر کیفیت در درجه های مختلف دارد. شاید اسامی زعفران نگین پوشالی، نگین صادراتی، شبه نگین و سوپر نگین را شما هم شنیده باشید.

همه این اسامی زیردسته زعفران نگین می باشد و تفاوت آنها در کیفیت ظاهری کلاله های زعفران و مقدار سفیدی است که ممکن است به کلاله ها متصل باشد.

در بین انواع زعفران، زعفران نگین مرغوب ترین و بهترین زعفران؛ زعفران نگین صادراتی است.

در این نوع زعفران، سه شاخه کلاله به هم متصل بوده و فاقد هرگونه سفیدی است. کلاله ها صاف و بدون فر خوردگی خشک شده اند و از زیبایی ظاهری بسیار خوبی برخوردارند.

سایر درجه کیفیت های زعفران نگین در طول و ضخامت کلاله ها مختلفند یعنی ممکن است رشته ها ظریف تر و کوتاه تر بوده و اندکی سفیدی در برخی از کلاله ها وجود داشته باشد.

قیمت زعفران نگین صادراتی از سایر انواع زعفران نگین بالاتر است.

 زعفران نگین صادراتی قیمت روز زعفران قائنات قیمت زعفران در مشهد سال ۹۸

قیمت صد گرم زعفران:

معمولاً برای صادرات زعفران از ظروف خاتم استفاده میشود. به خاطر قابلیت جاگیری حجم بیشتری از زعفران نسبت به سایر ظروف بسته بندی زعفران دارد. در ظروف خاتم مقادیر صد گرم زعفران، نیم کیلو و یک کیلو زعفران هم جا می شود.

برای صادرات چمدانی زعفران مقدار 100 گرم زعفران را می‌توان بدون داشتن هیچ گونه مجوزی با خود به همراه برد به همین دلیل قیمت صد گرم زعفران برای بسیاری از افراد مورد سوال است.

قیمت 100 گرم زعفران نگین بالاتر از انواع زعفران می باشد چراکه زعفران نگین از قدرت رنگی بسیار بالا و کیفیت ظاهری خوبی برخوردار بوده و برای صادرات استفاده میشود. از زعفران سرگل صادراتی نیز میتوان برای صادرات به خارج از کشور استفاده کرد.

چنانچه قصد خرید 100 گرم زعفران یا مقادیر بیشتر را دارید می توانید با ما تماس گرفته تا علاوه بر اطلاع از قیمت زعفران بهترین نوع زعفرانی که می‌توانید مناسب نیاز تان انتخاب کنید به شما معرفی شود.

قیمت 4 گرم زعفران:

قیمت یک مثقال زعفران در سال 98

زعفران در مقادیر نیم گرم تا ۵ گرم زعفران بسته بندی می شود. قیمت ۴ گرم زعفران در بسته بندی های خاتم، آذین، گوهر، اطلسی، پاکتی و پک های هدیه متفاوت می باشد.

از آنجا که تنوع در نوع زعفران و درجه کیفیت آن هم زیاد است بنابراین برای اطلاع از قیمت ۴ گرم زعفران می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت یک مثقال زعفران سال 1402:

برای هر کدام از انواع زعفران؛ درجه کیفیت های مختلف وجود دارد بنابراین قیمت یک مثقال زعفران نیز متفاوت است. اما به طور کلی قیمت هر مثقال زعفران از 150 هزار تومان تا 280 هزار تومان بوده است.

اگر بخواهیم نمودار قیمت زعفران را بیان کنیم از گران به ارزان عبارت است از زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال، زعفران دسته.

از آنجا که تولید زعفران در سال 1401 نسبت به سال قبل کمی افزایش داشته است عرضه زعفران به بازار بیشتر شده است. در سال 1400 کاهش 50 درصدی تولید زعفران مواجه بودیم که سبب افزایش چند برابری قیمت زعفران شد.

در آبان ماه 1401 افزایش تولید زعفران نسبت به سال قبل و کاهش تقاضای خرید زعفران در بازار داخل و خارج سبب کاهش قیمت زعفران پس از فصل برداشت زعفران شد.

بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید قیمتها ممکن است تغییر کرده باشد بنابراین برای پیش بینی قیمت یک مثقال زعفران سال 1402 می توانید الان تماس بگیرید.

قیمت لحظه ای زعفران نگین:

 قیمت لحظه ای زعفران نگین قیمت لحظه ای زعفران ۹۸

همانطور که در ابتدا هم گفتیم قیمت زعفران امروز ثابت نیست. علل آن را هم بیان کردیم بعلاوه گفتیم که نوع و درجه کیفیت زعفران عامل مهمی است که قیمت نهایی زعفران را تعیین می کند.

تشخیص کیفیت زعفران برای کسی که به تازگی وارد حوزه زعفران شده کار راحتی نیست. برای همین است که یک فرد تازه کار هنگام خرید زعفران با مشاهده اختلاف قیمت فروش زعفران؛ در تصمیم خود مردد می شود.

به عنوان مثال اگر در یک مرکز فروش زعفران، قیمت یک گرم زعفران نگین 35 هزار تومان و در جای دیگر 45 هزار تومان باشد، معیار شما برای خرید زعفران چه خواهد بود؟!

در ادامه خواهیم گفت که چگونه می‌توانید درجه کیفیت زعفران را تشخیص دهید و بفهمید کدام زعفران مرغوب تر است.

قیمت یک مثقال زعفران بیرجند:

بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی بوده و همانند سایر شهرستان های استان؛ زعفران یکی از محصولات کشاورزی آن به شمار می‌آید.

معمولاً در شهرستان های تولید کننده زعفران؛ قیمت زعفران مناسبتر از از شهرهایی است که در آن زعفران تولید نمی شود به عنوان مثال قیمت یک مثقال زعفران در بیرجند مناسب تر از قیمت زعفران در تبریز است.

معیارهای تعیین درجه کیفیت زعفران عبارتند از:

  • طول رشته ها
  • ضخامت کلاله ها
  • درصد قرمزی به سفیدی زعفران
  • صاف یا فر خوردگی رشته های زعفران
  • عطر و بو و قدرت رنگ دهی زعفران

در مقایسه بین دو نوع زعفران؛ زعفرانی که رشته هایش ضخیم تر، سالم و فاقد شکستگی باشد و صاف و بدون فر خوردگی خشک شده باشد؛ مرغوب تر است. زعفرانی که درصد خامه آن کمتر باشد و به اصطلاح تمام قرمز باشد قدرت رنگ دهی بالاتری نیز خواهد داشت.

 خرید زعفران کیلویی قیمت زعفران کیلویی امروز قیمت زعفران کیلویی 98

قیمت یک مثقال زعفران نوین:

بهترین زعفران کدام است؟

نام‌هایی مانند زعفران بهرامن، زعفران سحرخیز، زعفران گلیران، نوین زعفران، زعفران قائنات، زعفران مشهد، زعفران تربت حیدریه، زعفران گناباد و… را کمتر کسی است که نشنیده باشد.

این نام ها یا اشاره به شرکت عرضه کننده زعفران دارد و یا به محل تولید زعفران برمی‌گردد. بسیاری از افراد برای اطلاع از قیمت زعفران یک شرکت قیمت آنرا در اینترنت جستجو می کنند به عنوان مثال قیمت یک مثقال زعفران نوین را در گوگل جستجو می کنند.

اما باید بدانید قیمت زعفران ارتباطی با نام برند یا شرکت عرضه کننده آن ندارد و عامل اصلی تعیین کننده قیمت زعفران؛ نوع زعفران و کیفیت آن است. از طرفی قیمت‌ زعفران روزانه تغییر می‌کند بنابراین عدد ثابت و مشخصی ندارد.

شما از طریق تماس با شرکتهای فروش زعفران می توانید از قیمت زعفران امروز مطلع شوید.

خرید زعفران کیلویی و عمده:

 خرید زعفران کیلویی و عمده

اگر قصد خرید زعفران درجه یک در مقادیر عمده و کیلویی را دارید اما هنوز مرکز معتبر برای خرید عمده زعفران را پیدا نکرده اید، خرید زعفران از فروشگاه ما را تجربه کنید.

در فروشگاه ما انواع زعفران نگین تهیه شده در منطقه با قدرت رنگ دهی بالا و تضمین شده به صورت فله و بسته بندی شده به فروش می رسد. در خرید زعفران کیلویی برگ آنالیز محصول نیز برای مشتریان ارسال می شود. بعلاوه تا ۷ روز پس از ارسال محصول چنانچه ناراضی بودید با ضمانت برگشت وجه می توانید زعفران را به فروشگاه عودت دهید.

قبل از خرید عمده زعفران نیز می توانید یک نمونه چند گرمی از زعفران مورد نظر را درخواست دهید و پس از اطمینان از کیفیت محصول، آن را در مقادیر کیلویی سفارش دهید.

امین بدیعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران خراسان شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *